Recenze Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop Wireless

Ověřené recenze Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop Wireless

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s.

Fanda Talavašek

Přidáno: 30. července 2017

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• ergonomie
  • myš
  • oddělený num pad
  • chod řady funkčních kláves (těžší)
  • přepínání na alternativní funkce funkčních kláves (Fn)

Po dlouhých letech s MS Natural 4000 jsem hledal náhradu a zvolil tuto variantu (jedna z mála ergonomických možností). Jsem nadšen z chodu klávesnice i opětovné možnosti ergonomického položení rukou.
Po zvyku z ntb není oddělený numpad zas takový problém.
Myš dosti šíleného vzhledu úžasně padne do ruky a skvěle reaguje. Překvapením je Win tlačítko na myši, ale má to smysl.

Ověřený zákazník Brutální ceny

Přidáno: 4. července 2017

Zakoupeno v Brutální ceny

• Na myš je třeba si krátce zvykat, na klávesnici trochu delší dobu. Zejména na klávesnici píši i po několika dnech s překlepy. Celkově to hodnotím, ale dobře.
  • Nic. Jsou to ergonomické produkty. Je potřeba si chvíli zvykat.

Klávesnice vás nutí se přitáhnout ke stolu a mít rovná záda (pokud si tam přidáte magnetický zdvih klávesnice, který je v sadě). Myš je taky parádní. Oddělená numerická klávesnice mě nedělá problém. Můžete používat vlastně jako kalkulačku. Klávesnici máte v ruce - displej na monitoru :-))

Ověřený zákazník CZC.cz

Filip Mík

Přidáno: 6. ledna 2017

Zakoupeno v CZC.cz

• Myš hned padne do ruky
  • Ergonomické tvarování klávesnice
  • Podložka/opěrátko na ruce u klávesnice
  • Možnost různého nastavení jednotlivých tlačítek/kláves u jednotlivých aplikací
  • Oddělený NumPad
  • Špatně vyndavatelná baterie s NumPadu
  • Chvilku si na uspořádání klávesnice musíte zvykat
  • Zvláštně vyřešený přepínač Fn

Celkově bych tuto klávesnici doporučil těm, co umí psát všemi deseti/osmi... Pokud chcete na této klávesnici psát rychle, je tato schopnost přímo nutností. Po designové stránce mi přijde tento set velice hezký a zajímavě provedený.
Bohužel klávesnice patří mezi dražší, ale cena se odráží v kvalitě zpracování - tichá, designová, kromě NumPadu není potřeba vytahovat šroubovák pro výměnu baterii (nebo si zničit nehty - při snaze vyndat baterie z klávesnice)...

Rozložení klávesnice: Budu si muset dlouho zvykat
Ověřený zákazník Electro World

Přidáno: 10. prosince 2016

Zakoupeno v Electro World

• Je možné dát numerický blok nalevo od klávesnice, takže ruka s myší nemusí cestovat tak daleko.
  • Myš mi pomohla od začínající bolesti karpálního tunelu.
  • Dobře řešené odnímatelné části (kryty a podložka na zvýšení klávesnice) - drží magnetem.
  • Horní řada funkčních kláves jsou spíše tlačítka - o dost horší.
  • Přepínač funkčních a multimediálních kláves.
  • Rozložení některých kláves - klasické by bylo lepší.

Používám už 3 roky a jsem spokojen. Po 3 letech pracovního nasazení 40h týdně kupuji novou. Ale pořád je v pohodě na domácí použítí.

www.ddworld.cz

Přidáno: 7. března 2016

TEST: Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop - Aneb jak nahradit dokonalou Natural 4000 klávesnici? - DDWorld.cz

Klávesnice někomu připadá jako banální a nedůležitá záležitost, ale věřte, že jde nejen o kvalitu a ergonomii, ale i o vaše zdraví. Správnou volbou kvalitní klávesnice si ušetříte hodně problémů. Majitelé Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 jistě vědí své, je ale tento novější model také zajímavý? otestovali jsme jej ...

Celá recenze na www.ddworld.cz
Ověřený zákazník ALFA.cz

Jakub

Přidáno: 24. listopadu 2015

(Upraveno 24. listopadu 2015)

Zakoupeno v ALFA.cz

• ulehčení kloubům, velmi dobře se na ní píše všemi 10, pohodlné rozložení, pohodlná myš
  • oddělená nr. klávesnice, přepínání FN kláves, pomocné funčkní klavesy (delete, end, home, insert, pg up, pg dwn) jsou zvláštně rozloženy (dlouho trvá si zvyknout)

velmi pohodlné pro dlouhé pracovní dny, omezení bolesti a možnost 2 variant výšky klavesnice, myš velmi pohodlná. Nejhůře se zvyká na oddělenou numerickou klávesnici, nicméně je to opravdu jen o zvyku a možnostech pracovního stolu. Klávesnice je širší než celý 15" ntb, tudíž je náročné vytvořit optimální prostor u pracovní stanice.

Ověřený zákazník CDR-Shop

Přidáno: 21. listopadu 2015

Zakoupeno v CDR-Shop

• dobře se na ni píše
  • příjemné zpracování
  • Nízký zdvih (původně jsem se toho bál)
  • pravý "pruh" kláves (home, end, delete aj.)
  • extrémně často mačkám "delete" místo "enter", díky poloze "delete" (na pravém okraji bloku)
  • umístění směrových šipek

klávesnici srovnávám s její předchůdkyňi - v 4000
aktuálně vlastním oba dva modely - každý mám na jiném pracovišti

Rozložení klávesnice: Budu si muset dlouho zvykat
Ověřený zákazník Mironet.cz

Přidáno: 13. října 2015

(Upraveno 13. října 2015)

Zakoupeno v Mironet.cz

• Ergonomie, kvalita zpracování, chod běžných tlačítek, tvar myši, oddělený numerický blok (snazší uspořádání místa na stole a skvělá pomůcka pro práci v CAD programech)
  • Lesklé plasty, funkční tlačítka a ESC mají jiný (tvrdý) typ spínače. U F tl. to nevadí, ale u ESC ano. Lze si ale zvyknout. Myš má málo programovatelných tlačítek (pokud je využíváte).

Klávesnici určitě doporučuji, po 10 letech s předchozím typem Natural Ergonomic Keyboard 4000 je tato krok vpřed, zvykal jsem si na ní několik hodin, bohužel ale není úplně perfektní, stačilo by vylepšit pár zmíněných drobností. Výdrž baterie zatím hodnotit nemohu, set používám týden a půl.

Ověřený zákazník Mironet.cz

• rozpůlený mezerník
  • Malý enter
  • nesmyslně umístěný insert
  • hmatově neodděleny šipky

Předtím jsem dlouhá léta vlastnil microsoft natural ergonomic. Přechod tedy nebyl nijak hrozný. Jsem programátor takže se trošku zaměřím z mého pohledu. Při psaní textu nemám, žádné výhrady. Pokud, ale musím text hodně editovat a tudíž používat šipky, enter, home, end tak si prostě nemůžu zvyknout. Umístění šipek je prostě nepovedené místo šipky nahoru věčně mačkám šipku do leva.
Numerický blok. Umístil jsem si jej na levou stranu, ale prozatím si těžce zvykám.
Myš je úplně bez problému. Drží se skvěle. Občas jen prostřední tlačítko vyklopím do boku na místo toho abych jej zmáčkl. Celkově ale hodnotím produkt kladně.

Ověřený zákazník Obchody24.cz

Přidáno: 2. června 2015

Zakoupeno v Obchody24.cz

• dokonalá ergonomie
  • na první pohled obří, ale z hlediska ergonomie naprosto skvělá myš - ruka si odpočine, myš má vynikající citlivost, kurzor skvěle "poslouchá"
  • klávesnice výborná pro toho, kdo píše všemi 10
  • velmi snadný úhoz
  • tvar klávesnice je velmi nezvyklý - chce to trochu času si přivyknout

doporušuji

• Ergonomie
  • Kvalita zpracovani
  • Skvele vybrane prijemne materialy
  • Oddeleny numericky blok
  • Moznost dosahnout negativniho sklonu - hodi se pokud pracujete ve stoje
  • Funkcni tlacitka jsou tuha

Celkove velmi povedeny produkt, perfektni ergonomicke provedeni a velmi pohodlna prace.

Ověřený zákazník Comfor.cz

Přidáno: 6. června 2014

Zakoupeno v Comfor.cz

Dokonalá a přesná klávesnice.

Ověřený zákazník Alza.cz

Petr Derian

Přidáno: 6. února 2014

Zakoupeno v Alza.cz

• Zpracovani, predpokladana vydrz baterie, dosah signalu.
  • Velmi komfortni a pohodlne psani, neboli zapesti. Velmi dobre rozmistene funkcni klavesy, klavesa Enter, Backspace.
  • Pri psani spocivaji dlane na podlozce z prijemneho materialu. Pri psani je jasne slysitelny a taktilne rozpoznatelny stisk klavesy.
  • Snadna vymena baterii. Velmi potesi vyuziti principu magnetu na krytce baterii a pridavnem stojanku (temer nejdou mechanicky opotrebovat (snad vydrzi i samotne klavesy)).
  • Dobre se prenasi jednim prstem za prostredek.
  • Pri instalaci produktu stacilo zkontrolovat baterie (jsou-li na miste, jsou-li nabite) a zasunout prilozene USB do portu USB.
  • Funguje pod Ubuntu 13.10
  • Mys je dobra, funguje dle ocekavani.
  • Pri velmi hrubem zachazeni je mozne klavesnici rozbit. Potisk klavesnice neni fosforeskujici.

Cas ukaze, zda cena odpovida kvalite.
Po tydenim dennim pouzivani jsem spokojen.

Ověřený zákazník Alza.cz

Tom

Přidáno: 2. ledna 2014

Zakoupeno v Alza.cz

• skvělá ergonomie
  • myš i klávesnice jsou uzpůsobeny tak, aby obě zápěstí byly v přirozených úhlech
  • možnost použít nástavec pod klávesnici (ruce jsou položeny jakoby z kopce)
  • oddělená numerická klávesnice, takže na stole je více místa
  • bezdrátová technologie
  • přepínač mezi Fn a F1-F12 klávesami není nejpraktičtější
  • na W7 funguje jen play/pausa a ovládání hlasitosti u funkčních kláves, zbytek se nedá nastavit nebo jen velmi omezeně
  • ovladač není součástí balení, ale dá se stáhnout, ovšem stejně se alespoň ve W7 nedá nic z Fn kláves pořádně nastavit
  • vysoká cena

Set jsem koupil hlavně a pouze abych ulevil zápěstím při dlouhodobější práci a skutečně mi ergonomie klávesnice i myši hodně pomohly. Jediné co mi vadí, je použitelnost Fn kláves. Ovladač sice existuje, ale není příliš praktický. To co jsem chtěl na Fn klávesách nastavit se nepovedlo. Funguje jen play/pausa a ovládání hlasitosti, zbytek kláves je pod W7 k ničemu. Obtěžuje také nutnost přepínat mezi Fn a F1 až F12 klávesami. Celkově jsem ale spokojen. Hlavní pro mě bylo ulevit zápěstím a to produkt splňuje bezvadně.