Recenze Microsoft Designer Bluetooth Desktop 7N9-00020

• Všechny (2)
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Přidáno: 21. června 2018

• Minimalistický design (malá, skladná)
  • Pevná konstrukce (velmi tvrdý plast - působí jako kov)
  • Odezva kláves (příjemné psaní)
  • Krytky baterií na magnet (zajímavý inovační prvek, nerozbijí se)
  • Tlačítko Fn se chová jako přepínač (zmáčknu jednou - funkční klávesy se přepnou na multimediální, zmáčknu podruhé - naopak)
  • Rychlé a pohodlné spárování, neodpojuje se
  • Rozložení kláves (těžká orientace po hmatu, nepraktické)
  • Nesmyslně zvolené klávesy rychlého přístupu v pravém horním rohu (sdílení obrazovky snad nikdy nikdo nepoužil, mnohem raději bych tu měl třeba kalkulačku nebo průzkumníka)
  • Balení neobsahuje bluetooth dongle (musel jsem dokoupit - nic hrozného, asi 150 Kč)
  • Po delší nečinnosti (>10 min) je po napsání prvních znaků pár sekund prodleva (asi se přepíná do úsporného režimu - nejspíš se bude dát nějak vypnout)
  • Klávesnice se nedá koupit samostatně

Hledal jsem bezdrátovou minimalistickou klávesnici bez přebytečných tlačítek a zbytečného prostoru navíc. Nicméně jsem po čase zjistil, že tento "zbytečný prostor navíc" má na klávesnicích své opodstatnění, a sice že odděluje skupiny kláves a na klávesnici se tak lze snadněji orientovat po hmatu. Poměrně dlouho jsem si na rozložení musel zvykat, běžné psaní mi problém už nedělá, nicméně při programování (psaní multi-key znaků) se občas očnímu kontaktu s klávesnicí nevyhnu. Takže při práci večer ideální tak na kombinaci se stolní lampičkou. Každopádně klávesnice působí hodně spolehlivě a bytelně, krásný design k tomu. Mám ji 4 měsíce a baterky jsem zatím neměnil. Až na pár drobností jsem s klávesnicí spokojený. Myš jsem ani nezamýšlel používat. Pouze jsem ji vyzkoušel, příjemné klikání, ale ergonomie za nic nestojí, chybí boční tlačítka. Na delší práci to určitě není, leží v šuplíku.

Hlasitost kláves: Velmi tichá
Rozložení klávesnice: Budu si muset dlouho zvykat
Přesnost myši: Standardní
Výdrž baterie v myši při každodenním používání: Více jak tři měsice
Jerry Lee
Jerry Lee

Přidáno: 30. prosince 2016

• Vzhled
  • Nezabere USB
  • Myš nesedne do ruky

Vypadá opravdu hezky, kryt baterii drží magnet, materiál na dotek příjemný. Ale... Kdybych měl možnost odzkoušet myš předem, tak to nekoupím. Možná někomu sedne, ale já bych dal přednost vyšší - tak mám pocit jako bych musel po stole posouvat list papíru a po chvilce trpí zápěstí, navíc se lehce překlikne. Být ta myška o chlup větší, doporučím, tak bohužel nemohu, ergonomie naprosto nesmyslná.

Hlasitost kláves: Nerušící
Rozložení klávesnice: Vyhovuje mi