Logitech Cordless Desktop MX 5500 Revolution 920-000456

bezdrátové
Rozhraní
USB

• , zakoupeno v Alza.cz

• Komfortní pro běžnou práci s mnoha užitečnými funkcemi Ideální pro práci.
    • Zatěžuji klávesnice extrémně - píši celý den a rychle, po několika milionech znaků:
    • - hlučnější
    • - zadrhávající klávesy
    • - samovolný reset počitadla z neznámých příčin (patrně dosažení nějaké cílové hodnoty)
    • - dodávaná myš velmi brzy ztratila přesnost. Její skvělé funkce a možnost dobíjení tak pozbyly výzanm.

Doporučuji "středně náruživým" písařům, do libovolné kanceláře. Při extrémní zátěži odejde do dvou let, což nepotěší vzhledem k ceně. Levnější model někdy vydrží déle. Velmi komforní pro práci, skvělý design, perfektní displej, chybělo mu jen podsvícení. Po dobu, kdy fungovala nejlépe (cca rok) jsem ji měl nejraději ze všech. Velmi dobře odvedená ergonomie (klasika, téměř bez omezení). Výdrž baterie mnou udávanou berte s rezervou: vydrží vám patrně déle.

• , zakoupeno v Alza.cz

Výborný set, doporučuji ostatním...

• Cena (1560Kč)
    • Myš, myš, myš!!! Perfektní.
    • Provedení
    • Stisk kláves
    • Bluetooth
    • Ovladače pro Linux (nejsou)
    • Nedodělky v SW
    • Výdrž myši

Za cenu 1560Kč je to bezkonkureční set klávesnice s myší. Zakoupil jsem rovnou dva sety do zásoby, protože jde asi o výprodej, takže už dlouho nebudou :-). Co se týká technologií, je v celku jedno, že tento set byl uveden do prodeje někdy v roce 2008, dokoce je dneska problém sehnat nějaký s bluetooth (o bluetooth kvalitních myších už ani nemluvě), takže mi z notebooku netrčí žádný (ani malý) uni vysílač.

Začnu asi myší, ta je hlavním klenotem celého setu a samostatně se již nedá sehnat (dříve ano, ale za cenu převyšující 1600Kč a to ještě nebyla ani bluetooth, takže opět krok zpět). Nej sem hráč, takže nepotřebuju tisíce dpi a odezvu řádu jednotek milisekund. Jde mi hlavně o pohodlí a to byš poskytuje ve větší než malé míře. Skvěle padne do ruky, má i výbornou hmotnost. Dvě kolečka už jsou spíše bonus, jinak rozložení tlačítek je OK. Co se týká vydrže, je to zhruba na 5 dní aktivního používání, ale vzhledem k dodávané kolébce není problém si myš kdykoliv přes noc dobít a baterky prostě neřešit. V případě nouze stačí jen chvilka nabytí a muže se celý den pracovat.

Klávesnice je vpohodě a má velice příjemný stik kláves. Které však mají vysoký zdvih, což nekomu může vadit, ale já jsem na to zvyklý. Displej je spíše na okrasu a na hodiny, ale při využití integrované kalkulačky se celkem hodí. Rozvržení je typicky "logitechácké", což někomu může vadit, já jsem už zvyklý.

Celkově super set za bezkonkureční cenu. Za 3700Kč kolik stál předtím to asi není až tak dobrá koupě, ale za více než polovinu je to krása, a mám zas na 2x 5-6 let pokoj. (Předchozí set MX3200 mi vydržel právě 6 let).

Přenos signálu
bezdrátové
Rozhraní
USB

920-000456 - set Logitech Cordless Desktop MX 5500 SK, BT, USB Pokud potřebujete rychlost a vyžadujete přesné ovládání, je tu pro vás sada Logitech® Cordless Desktop® MX™ 5500 Revolution. Dobíjecí myš se vyznačuje neuvěřitelně rychlým posunem, který umožňuje okamžitě procházet rozsáhlé dokumenty, a výkonný zdroj laseru zajišťuje plynulé a spolehlivé sledování pohybu. Díky integrovanému displeji klávesnice máte klíčové informace přímo u ruky a technologie Bluetooth® 2.0 zajišťuje rychlé a spolehlivé připoje...

• , zakoupeno v Alza.cz

• Komfortní pro běžnou práci s mnoha užitečnými funkcemi Ideální pro práci.
    • - hlučnější
    • - zadrhávající klávesy

• , zakoupeno v Alza.cz

Výborný set, doporučuji ostatním...

• Cena (1560Kč)
    • Myš, myš, myš!!! Perfektní.
    • Provedení
    • Stisk kláves
    • Bluetooth
    • Ovladače pro Linux (nejsou)
    • Nedodělky v SW
    • Výdrž myši

• , zakoupeno v OKAY.cz

• perfekní

Doporučuji!

• spojení přes bluetooth
    • automatické uvolňování kolečka myši při rychlejším otočení
    • ergonomie držení myši
    • display na klávesnici + jeho funkce
    • vestavěná kalkulačka
    • vyšší zdvih kláves
    • jen jedny nožičky na změnu sklonu
    • občasné podivné chování změny hlasiosti
    • chybí podsvícení klávesnice
    • chybějící NumLock (zapne se při požití numerické klávesnice sám)
    • hodiny vždy v režimu 12h AM/PM

• , zakoupeno v Panea.cz

• Tiché klávesy, super myška, který po doinstalování SW nabízí pěkné přepínání mezi okny. Klávesnice je příjemná, možná za chvilku vyhodím zvuk, protože při mé práci my chodí hromady mailů a klavesnice mi je zvukově oznamuje. Klávesnice máí super adhezi, tak se nikam neposunuje
    • I přes přenatavení hodin v SW, tak klávesnice stále jede v rezimu AM/PM a nikoliv ve 24 hodinovém. Zatím jsem nepochopil, jak funguje kolečko, protože někdy jde lehce a jde rolovat velké celky a někdy jde po řádcích.

Klávesnici zatím mohu jenom doporučit, ale mám ji teprve jeden den, tak snad mne nezklame a recence o zasekávajících se klávesách nebude moc velkou pravdou. Myš je také super a mohu ji jenom doporučit. Těšil jsem se na ni skoro dva roky, než jsem si ji koupil. Na klávesnici sice nepíšu všemi deseti, ale zase nepíšu jako blesk - sem tam uhodí - ale píšu cca 6-8 prsty. s PC pracuji denně 6 hodin.

• , zakoupeno v Inter-Store.cz

• Velmi ticha klavesnice a mys, ktera funguje precizne a presne padne do ruky.
    • Na klavesnici mi prijde zbytecne dobre dostupne tlacitko zoom +-, namisto toho bych zde radsi videl zvuk +-, ktere zde je taky, ale ne tak dobre umisteno.

Skvela kombinace pro profi uzivatele.

• , zakoupeno v Zboží Online

• Je to možnost, jak se ještě dostat k MX Revolution, doposud nejlepší pracovní myši na světě.
    • Bohužel je to možnost jediná a zahrnuje nutnost nákupu i hodně drahé klávesnice.

... a ta klávesnice je naopak na práci nepoužitelná kvůli úzkému bloku Home, End, Page Up, Page Down, Delete. Insert je jinde. Pokud člověk přejde k jinému počítači s normálním rozložením, trvá půl dne než si zvykne. A displej s nejrůznějšími údaji tomu nepomůže.
    Naopak myš je naprosto perfektní, kolečko má SmartShift - tedy automatické přepnutí do setrvačného režimu při překročení nastavené rychlosti. Včetně výklopného hlavního kolečka a bočního pseudokolečka má celkem 11 funkcí, které lze navíc nastavit pro každou aplikaci jinak. Přepínání je automatické, podle aktivní aplikace. Takže třeba spustím KMP a z pracovní myši je okamžitě kompletní dálkový ovládání s dosahem přes 10 metrů.
    Škoda, že oficiální následovník této myši byl zinvalidizován a tyto schopnosti nemá.

• perfektní obládání

prostě bez konkurence