Connect IT CI-60

• Provedení: bezdrátové
  • Rozhraní: 2,4GHz
  • Layout klávesnice: Český layout
  • Max. rozlišení (DPI): 1600

Bezdrátová sada klávesnice a myši je vyrobena v elegantním provedení. Klávesnice má nízký profil kláves, pogumovanou opěrku rukou pro pohodlné psaní a disponuje multimediálními klávesami. Pro napájení sady si vystačíte se čtyřmi AAA bateriemi.

Multimediální klávesy:

Na levé straně klávesnice jsou umístěny klávesy pro ovládání multimediálního přehrávače a hlasitosti.

Vpravo jsou umístěné speciální klávesy pro usnadnění ovládání počítače. Tyto klávesy umožňují rychlé spuštění různých aplikací např. „Tento počítač“, „Kalkulačka“, … , nebo přepnutí počítače do úsporného režimu a také jeho vypnutí.

Na pravé straně opěrky jsou další multimediální klávesy pro spouštění aplikací, např. otevření domovské webové stránky v prohlížeči, e-mailového klienta, záložek nebo multimediálního přehrávače.

Ergonomická myš

Ergonomicky tvarovaná myš nabízí kromě pogumovaného povrchu i elegantní provedení v černé barvě s chromovaným kolečkem.

Je vybavena pěti tlačítky. Rozlišení senzoru je možné měnit v krocích 800, 1200 a 1600 DPI.

Nano přijímač: …má dosah až 10 m, při zasunutí do USB portu notebooku nebo stolního počítače nevyčnívá a snižuje se tak riziko jeho poškození. V případě transportu je možné ho zasunout do těla myši.

Vlastnosti: » Bezdrátové připojení 2.4GHz » Multimediální klávesy pro snadnou obsluhu počítače » Palm-rest » Maximální dosah nano přijímače: 10m » Chytrý režim úspory energie » České rozvržení kláves

• » Senzor myši: optický

• Záruční doba: 24 měsíců

3zákazníci nedoporučují produkt

• Vyhovující rozložení klávesnice
    • Myš hlasitá
    • Relativně krátká výdrž baterie v myši

Popsány klady a zápory výše

• ok

celkově ok

• Nemám kabely po celém obyvaku
    • Přestala fungovat klávesnice po 4 dnech užívání

Se zbožím nejsem moc spokojen. Je již v reklamaci a nemohu jej využívat

• 10% jsem dal myši - celkem ujde
    • Velikost jako pádlo i když někomu, kdo využije multimediální klávesy takto umístěné, může vyhovovat.
    • Klávesy se zasekávají, nebo naopak při stisknutí jedné napíše znak vícekrát.
    • Nesmyslně lesklé postranní lišty, které se snadno poškrábou a zašpiní od rukou - velmi nekvalitní materiál.
    • Regulátor ( kolečko ) hlasitosti s velice malým krokem.
    • Celkové robustní provedení.

V první řadě jsem chtěl pořídit set za rozumnou cenu pro běžné domácí užívání, nikoli na hry. Mnohdy se dá v této kategorii sehnat fungující zboží za rozumnou cenu a nemusí se očividně jednat o šmejd. Tento set jsem si pořídil po užívání Connect IT CI-185 na PC, který jsem chtěl nakonec využít k TV a se kterým jsem byl velice spokojen. Po delší úvaze, jsem se rozhodl pořídit k PC od stejné značky vylepšený model, tedy CI-60. Již na stole se klávesnice vyjímala jako veliká, černá deska, ale to by ještě tak nevadilo. K nejhoršímu došlo při práci, hlavně psaní, atd. celkově. Některé klávesy buď nereagovaly, nebo až na další stisky, jiné zase po jednom stisku napsaly tři stejné znaky a někdy mě připadaly jako přilepené. Dalším problémem se ukázal lesklý povrch postranních lišt, vyrobený z naprosto nekvalitního materiálu. Ihned se začal špinit ( i když máte suché a umyté ruce ) a dělat na něm škrábance. Po několika dnech jsem využil ( u nejmenovaného, leč velice renomovaného prodejce ) možnosti vrácení zboží ve lhůtě 14 dní k vyzkoušení a zanesl vyčištěný, se vším komlet zabalený set přímo do firemní prodejny. Krátce po předání setu nastalo rozčarování. Prodavač zboží ležérně rozbalil, ihned je počal zkoumat zrakem Všehomíra až jsem se začal domnívat, že odkudsi zezadu donese mikroskop. Náramně hrbil hřbet a upřeným svým pohledem ze vzdálenosti bezmála 5 cm, jezdil šilhavě sem a tam křížem krážem po klávesnici, když v tom se jeho tvář rozzářila blaženým úsměvem vítěze. Objevil div všech divů: nepatrné škrábance na postranních lištách a tak problém s uznáním vrácení zboží spatřil světlo světa. Zboží je poškozené moji vinou, nelze tedy uznat vrácení plné částky, atd. Po delší konfrontaci, jsem mu nakonec rázněji vysvětlil, že vina není na mé straně, že jsem velice šetrný a vada pochází z použití nekvalitních materiálů již při výrobě v zemích asijských, nakonec s těžkým srdcem zboží přijal a částku uhradil v plné výši. Dodnes mám však neblahé tušení, že po nocích hořce pláče, spánku nenalézaje. Závěrem: tedy jsem nakonec pořídil k PC opět set Connect IT CI-185 a jsem s oběma stejnými modely jak u PC, tak u TV spokojen.

• , zakoupeno v Mironet.cz

• líbivý design
    • přesně vyhovující multimediální tlačítka
    • baterie součástí balení
    • trochu slabší kvalita použitých materiálů nicméně odpovídá cenové kategorii

funkční, koupeno na doporučení známého, určitě mohu také doporučit

• Design
    • Funkce
    • Počet tlačítek (kalkulačka, ovl. hlasitosti ...)
    • Výdrž baterek
    • Vše je tam kde to má být ... :D
    • Pro někoho možná velikost (je větší z důvodu multimediálních tlačítek.
    • Občas se zasekávají písmenka nebo jdou hůře mačkat (ale pouze občas)
    • Kolečko myši (při stisku je trošku hlučné) a než jsem si zvykl šlo mačkat docela ztuha (ale pak už to šlo)
    • Myš není vhodná pro ty kterým se potí ruce (více než je obvyklé) , strašně rychle se zamaže lesklý povrch (který je na tlačítkách) a je to opravdu nechutné...

Určitě bych doporučil všem, je vhodná i na hraní, sám s ní hraji i třeba CS, no vlastně všechny hry, a je velmi příjemná

• Tlačítka funkcí (kalkulačka, vypnutí apod)
    • Poměrně tichá
    • Vcelku příjemné psaní
    • Zpočátku naprosto skvělá
    • K tomu myš, skvělá, bez výhrad, posouvání stránek zpět/vpřed
    • Scrollovací kolečko je tiché, jen se mírně viklá do stran, na funkci vliv ani nejmenší, jen vydává nepatrný zvuk (tady reaguji na předešlou recenzi, kde si někdo stěžoval na hlasité scrollování - je vážně tichoučká, necvaká...
    • Bezdrátové, zapojení na jedn USB, ktreré je opravdu pidi
    • Tlačítko DPI přímo na myši (změna rychlosti kurzoru)
    • Vynechávání písmen
    • Občas tlačítka nefungjí jak mají - při stisku jednoho se objeví mix až tří symbolů, pak nestačí jen restartovat klávesnici (vyjmutí usb, vyndání baterií), ale musím restartovat PC - stalo se mi to už 5x za poslední týden a jednou jsem musela restartovat dvakrát za sebou.
    • Tlačítka jdou někdy poměrně ztuha - jakoby se v půlce stisknutí zaseknou a ten pohyb se již nedokončí - nedojde k zapsání symbolu - při rychlejším psaní registrujete, že ten stisk někdy není jednorázový, ale jde jaksi "nadvakrát"
    • Samotná klávesnice je docela hlučná - tlačítka mají velkou vůli

Několik měsíců po koupi jsme byli naprosto nadšení - dosah byl dobrý (máme notebook za televizí a i s touto překážkou na 6 metrů nebyl problém - při dostatečně nabitých baterkách). Po cca 20 dnech téměř každodenního provozu se baterie začínají vybíjet a takovou vzdálenost už "neutáhnou", začínají vynechávat písmena nebo i celá slova (např. 2 vteřiny vynechá a další znaky napojí, kde předtím přestala). To se ale pořád dá řešit. Včera jsme měnili baterie a opět dochází k vynechávání písmen a to i na vzdálenost +- 3 metry.
    Další "vychytávkou" jsou shluky písmen po stisknutí jedné klávesy - řeším restartem notebooku. Uvažuji o reklamaci, problém je v tom, že klávesnice si blbne "na heslo", přičemž počítám s tím, že se závada (zrovna) neprokáže. Navíc jemné zadrhávání tlačítek asi nebude argument - prostě je nutné psát s větším důrazem. (Tento problém přisuzuji velké vůli tlačítek do stran, což je sice příjemné, protože se pod prsty tak nějak přizpůsobí úhlu, na druhou stranu se tou změnou úhlu zadrhnou..
    Shrnuto podtrženo, jsme vcelku spokojení, až na to vynechávání, za tuto cenu je to asi dobrá volba, ale pokud chcete něco na úrovni a psát více, je vcelku jasné, že tohle nebude ta nejlepší volba. No jsem zvědavá, jak se mi s ní bude psát diplomka..
    Myš je výborná, tam si není nač stěžovat, klávesnice chce (u mě notnou) dávku trpělivosti. Pokud po sobě nechcete číst všechno co napíšete, (a vadí vám, že píšete jak tatar) radši si ji nekupujte.
    Udělejte si obrázek sami: za dobu psaní této recenze došlo k vynechání znaku přibližně 17x, k nedokonalému promáčknutí klávesy vlivem "drhnutí" asi 25x a to se hodně snažím. Samotná zadrhávání ani nepočítám, v každém delším slově minimálně jednou..
    Tak doufejme, že mám jen nějaký nepovedený kus.

• Vse
    • Nehlucne
    • Vyborne psani
    • Qwertz
    • Rychle pripojeni
    • Male usb
    • Super mys...padne do ruky
    • Nic...!!!

Nejlepsi co muze byt n dnesnim trhu v rozmezi 350-450 kc....

• Design
    • spusta uzitecnych tlacitek
    • mys perfektne sedi do ruky
    • zadne zadrhavani
    • spolehliva na 10 metru
    • dobre se na ni pise
    • Vydrz baterie
    • Nic za ty penize to stoji

Je to velky luxus kazdopadne doporucuji, a navic je kompatibilni i s novou windows 8 takze.......
    U bezdrtove klavesnie je jasne ze tu nebudou kontrolky na num lock a caps lock atd.

• Výborný set myši a klávesnice
    • Výborné provedení klávesnice
    • Mnoho funkcí na klávesnici
    • Myš padne do ruky
    • Možnost změny DPI na myši
    • Automatické vypnutí po 8 sekundách nepoužívání
    • Úprava hlasitosti na klávesnici formou kolečka
    • Tlačítko kalkulačka a spánek
    • Hlučné kolečkové tlačítko na myši

Výborná klávesnice a myš. Na klávesnici nejvíce uvítám ovládání hlasitosti, kalkukačka, režim spánku, ovládání přehrávače a mnoho dalších funkcí. Klávesnice neruší, je poměrně tichá, to se ale nedá říct o myši, která má kolečkové tlačítko poměrně hlasité a klikání taky není nijak tiché.